Powrót do aktualności

Korpus Wsparcia Seniorów 2023 dla Gmin

26.01.2023

„Korpus Wsparcia Seniorów” 2023, to już kolejna edycja programu, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki pieniężnej, dzięki któremu samorządy,  mogą nieść  pomoc osobom starszym i potrzebującym. Edycja 2022, cieszyła się dużym zainteresowaniem po okresie pandemicznym, stąd rząd zdecydował kontynuować program w 2023 roku.

Korpus Wsparcia seniorów, na czym polega?

Program ten był elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Był on także odpowiedzią, na sytuację związaną z epidemią wirusa COVID-19. Jego pierwsza edycja (oparta o obecne działania Modułu I), uruchomiona w październiku 2020 roku, stanowiła duże wsparcie dla seniorów w czasie Pandemii.  Jak można przeczytać na stronie ministerstwa:
„Ta pomoc wciąż jest potrzebna, dlatego zdecydowaliśmy, że w 2023 r. Korpus również będzie działał”

Pomoc codziennaOpieka zdalna
Polegający na wspieraniu przez wolontariuszy seniorów i osób samotnych,
poprzez świadczenie codziennej pomocy.
Którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, poprzez zastosowanie
nowoczesnej technologii oraz opieki zdalnej nad seniorami tzw. TeleOPIEKI
Gminom, które przystąpią do realizacji programu, przysługuje dofinansowanie na realizację Modułu II Korpusu Wsparcia Seniorów 2023

Czym jest teleopieka?

TeleOPIEKA TeleMed24 polega na całodobowej opiece przez wykwalifikowanych ratowników medycznych, za pośrednictwem opaski bezpieczeństwa.

Urządzenie wyposażone jest w: przycisk SOS, lokalizator GPS, detektor upadku, czujnik tętna, czujnik założenia opaski oraz funkcję komunikacji dwustronnej, co zapewnia możliwość natychmiastowego kontaktu z Centrum Ratunkowym TeleMed24. Dzięki stałemu kontaktowi z wykwalifikowanym personelem medycznym oraz informacjom przesyłanym przez opaskę, nad seniorami, zawsze ktoś czuwa. W przypadku naciśnięcia przycisku SOS, wykrycia upadku lub zaburzeń tętna ratownicy kontaktują się z podopiecznym, a w razie potrzeby wzywają pogotowie.  

Funkcje opaski telemedycznej oferowanej przez TeleMed24:

-przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
-detektor upadku,
-czujnik zdjęcia opaski/urządzenia,
-lokalizator GPS,
-funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
-funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja),
-funkcje umożliwiające monitorowanie czasu realizowanej opieki przez osoby świadczące usługi opiekuńcze lub pomoc sąsiedzką.

Oferowane przez nas urządzenie spełnia wymagania opisane w Korpusie Wsparcia Seniorów

Nasze doświadczenie:

Jesteśmy podmiotem wpisanym do Rejestru Podmiotów Leczniczych prowadzonego przez Wojewodę Małopolskiego pod nr: 00000026085. Świadczymy usługę teleopieki od blisko 5 lat, jesteśmy jednym z najdłużej działających w zakresie podmiotów w Polsce. Zrealizowaliśmy i nadal realizujemy projekty, w ramach funduszy europejskich, oraz współpracowaliśmy z kilkunastoma gminami, na rzecz których świadczyliśmy usługę opieki zdalnej. Łącznie, naszą opieką zostało objętych ponad 1000 użytkowników.

Realizowaliśmy i nadal realizujemy usługę teleopieki między innymi w ramach Korpusu Wsparcia Seniora 2022 na terenie gmin:

Bytom, Daleszyce, Garbów, Godziszów, Grójec, Iwanowice, Kowala, Lesznowola, Łapy, Małdyty, Nekla, Opole, Pisz, Piwniczna, Płock, Słupsk, Szczucin, Wojciechów Wojnicz, Zakliczyn, Zawiercie, Zbąszynek oraz Żabia Wola

Wybierz sprawdzone rozwiązania