Powrót do aktualności

CarnaLife System, cyfrowa platforma MedApp S.A. – umożliwi zdalny monitoring pacjentów Centrum Operacyjno-Pomocowego TeleMed24

22.10.2021

Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy MedApp S.A. oraz MKW S.A., właściciela marki TeleMed24,pacjenci będący pod opieką bytomskiej placówki tej sieci, zyskają dostęp do pełnego, zdalnego monitoringu i diagnostyki chorób serca oraz układu krwionośnego opartego na rozwiązaniach platformy CarnaLife System.

W ramach nawiązanej współpracy, od 2 listopada br., wszyscy pacjenci bytomskiego oddziału TeleMed24, którzy na co dzień zmagają się z problemami sercowo-naczyniowymi, zyskają dostęp do zaawansowanych rozwiązań medycyny cyfrowej. Dzięki platformie CarnaLife System, pacjenci oraz ratownicy i lekarze placówki będą w zdalny sposób monitorować stan zdrowia badanych przy wykorzystaniu przenośnego elektrokardiografu (EKG), który umożliwia wykonanie badania w warunkach domowych. Uzyskane wyniki badań są analizowane 24/7 z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji (AI) i analizy Big Data. Projekt zakłada, dwuetapową weryfikację danych. W pierwszej kolejności rejestrowane pomiary trafiają do centrum medycznego, gdzie na podstawie analizy wyników nadawany jest im priorytet przez zespół ratowników. W przypadku niejasności lub na prośbę pacjenta,

w drugiej fazie w opiekę włącza się lekarz. Rozwiązanie takie jest tańsze, wykorzystuje najlepsze kompetencje zarówno ratowników, jak i lekarzy w związku z tym efektywnie – także pod względem oszczędności kosztów i czasu pracy lekarzy – wpływa na cały proces opieki nad pacjentem.

Współpraca ma charakter komercyjny, umowa została zawarta na czas określony. W ramach wdrożenia, zarówno zespół ratowników medycznych, jak i lekarze kardiolodzy przechodzić będą szkolenia technologiczne z wykorzystania platformy CarnaLife System.

– Objęcie monitoringiem CarnaLife System pacjentów zwłaszcza z problemami kardiologicznymi ma dla nas szczególne znaczenie. Mamy świadomość, że nasz system jest wykorzystywany w opiece nad grupą pacjentów z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym. Choroby te to nadal wiodący powód wszystkich zgonów w Polsce, pomimo istotnego postępu w kardiologii, jaki dokonał się w ostatnich latach. Liczymy, że ta współpraca z czasem rozwinie się także w kierunku hybrydowej rehabilitacji kardiologicznej przy użyciu systemu MedApp i urządzenia EKG. Będzie to nowy wymiar medycyny cyfrowej – mówi Krzysztof Mędrala CEO MedApp S.A.

TeleMed24 to sieć placówek opiekuńczo-rehabilitacyjno-leczniczych działająca w obszarze usług dla osób niesamodzielnych, wymagających opieki zarówno stałej, jak i okazjonalnej wspartych nowoczesną platformą cyfrowych usług medycznych. 

W bytomskiej placówce MKW S.A. realizowane są usługi nowoczesnej zdalnej teleopieki nad pacjentem niesamodzielnym, starszym, chorym lub pozostającym na co dzień samotnie.

System opieki zdalnej pozwala wielu osobom na lepsze funkcjonowanie, sprzyjające odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa i samodzielności. Wirtualna przychodnia oferuje konsultacje lekarskie oraz porady online prowadzone także przez fizjoterapeutów i rehabilitantów.

– Cieszymy się ze współpracy ze spółką Medapp S.A. przy wdrażaniu CarnaLife System. Rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne usługi dla pacjentów ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi wymaga stosowania innowacyjnych technologicznie narzędzi, dzięki którym mamy możliwość zapewnienia świadczenia usług na najwyższym poziomie – mówi Wincenty Pelc, Prezes Zarządu MKW S.A.